„Tapk auGalingas“ atsiradimo istorija ir kas mes esame

„Tapk auGalingas“ yra ne pelno siekiantis projektas, kuriuo siekiame populiarinti augalinę mitybą Lietuvoje. Šiandien norime pasidalinti šios kampanijos atsiradimo istorija Lietuvoje, papasakoti, kas mes esame ir kokie mūsų kampanijos tikslai.

Pradžių pradžia

Augalinės mitybos iššūkiai nebėra naujiena, jie vyksta įvairiose šalyse ir tampa vis labiau populiarūs. Daugiausiai įsitraukimo iššūkiai sulaukia sausio mėnesį, kuris pasaulyje išpopuliarėjo kaip „Veganuary“ (pridėjus Veg- priešdėlį angliško sausio mėnesio pavadinimui – January). Jungtinės Karalystės įsikūrusios organizacijos duomenimis, 2021-aisiais metais šiame iššūkyje dalyvavo daugiau kaip 500 000 dalyvių. 

Matydamos didelį įsitraukimą ir norą gauti pagalbą pereinant prie augalinės mitybos, įvairios organizacijos nusprendė suteikti prieigą prie tokių iššūkių daug greičiau ir dažniau negu tik metų pradžioje.

Tarptautinės organizacijos „Anima International“ narė, danų organizacija „Anima“, 2017-ųjų balandį pradėjo vykdyti kiekvieną mėnesį vykstantį augalinės mitybos iššūkį, kuris per pastaruosius kelerius metus išplito ir kitose „Anima International“ organizacijos šalyse. Sukaupusios kelerių metų patirtį ir geriausias praktikas, organizacijos dalinasi patirtimi ir resursais tarpusavyje.

Lietuvoje pirmasis tokio tipo augalinis iššūkis vyko 2019-ųjų gruodį, kuris startavo su daugiau nei 500 dalyvių. Šį projektą Lietuvoje vykdo organizacija „Tušti narvai“ (Anima International narė).

Kaip veikia iššūkis

Augalinės mitybos iššūkis trunka 22 dienas, kuomet kasdien dalyviui yra siunčiami laiškai elektroniniu paštu, kuriuo jis užsiregistravo, ir taip pat vyksta diskusijos Facebook grupėje sukurtoje to mėnesio iššūkio dalyviams. Kiekvieną dieną dalyviui pateikiami maži iššūkiai, kurie padeda susipažinti su augaline mityba, atrasti naujus skonius ir išmokti kaip į savo racioną galima įtraukti daugiau augalinės kilmės produktų. Iššūkis prasideda kitą dieną po registracijos.

auGalingi 2021 Akvilė

 

Dalyviai, nors yra skatinami, neprivalo iššūkio metu maitintis vien augaliniu maistu. Patikiname nesijausti blogai, jeigu nepavyksta visą laiką valgyti vien pagal iššūkio rekomendacijas ir nemesti iššūkio vien todėl, kad dalyvis jaučiasi kažkur suklydęs. Visi prisijungia mokytis ir patirti šios mitybos privalumus žaidimo formatu. Norime, kad iššūkis būtų smagi patirtis, o ne sunkios varžybos.

Svarbu paminėti, kad dalyvavimas iššūkyje nieko nekainuoja. Netgi atvirkščiai, iššūkio dalyviai turi progą pasinaudoti įvairiomis projekto partnerių suteikiamomis nuolaidomis – apsipirkimams maisto ir įrangos parduotuvėse.

Ką dar veikia „Tapk auGalingas“ komanda ir kokie yra tolimesni planai

„Tapk auGalingas“ neapsiriboja iššūkio organizavimu, tai – platesnis augalinės mitybos populiarinimo Lietuvoje projektas. Mes su komanda bendradarbiaujame su populiariausiais Lietuvoje naujienų portalais, jog jie skelbtų augalinius receptus savo puslapiuose.

Mūsų planuose yra www.tapkaugalingas.lt BLOGo vystymas. Ateityje čia bus galima rasti aktualios informacijos augalinės mitybos tema, praktinių patarimų bei naujienų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Dirbame su žiniasklaida, influenceriais ir blogeriais tam, jog augalinė mityba turėtų šviesius ir patrauklius atspalvius viešajame diskurse. 

Turėdami žmogiškųjų ir finansinių resursų, ateityje galėsime daugiau dėmesio skirti ir darbui su institucijomis: sieksime, kad augalinė mityba būtų kuo lengviau prieinama įvairiose valstybinėse bei privačiose įstaigose (ką sėkmingai jau darome su projektu „auGalybė“, kuris vienija virš 100 restoranų, turinčių savo meniu įvairių augalinių patiekalų).

auGalybės kavinių patiekalai

 

---

Esame ne pelno siekiantis projektas, vykdomas nevyriausybinės organizacijos ir visuomet ieškome įvairių partnerių, rėmėjų, savanorių ir kitų pagalbininkų. Norite prisidėti? Susisiekite su mumis: info@tapkaugalingas.lt